اثر محافظت کننده عصبی سیر سیاه

اثر محافظت کننده

در اینجا امازون مد قصد دارد تا شما را درباره ی اثر محافظت کننده سبر سیاه اگاه سازد اگرچه در این مقاله فقط قسمتی از فواید سیر سیاه راه برای شما بازگو می کنیم.سیر سیاه فراورده ای است که از تخمیر سیر معمولی در رطوبت و حرارت کنترل شده تهیه می‌شود. طی این روند سیر را بین 60 تا 90 روز در دمای تقریبی 60 تا 75 درجه سانتی گراد نگهداری می‌کنند. پس از آن سیر حالت ژله ای پیدا می‌کند، رنگ آن سیاه شده و مزه ان شیرین میشود.

اثر محافظت کننده عصبی سیر سیاه

تحقیقات نشان می دهد سیر سیاه با بهبود عملکرد حافظه و جلوگیری از تغییر ساختار نورونها از سلامت قشر جلویی مغز بسیار محافظت می‌کند.

دوزهای مختلف سیر سیاه تأثیر مخرب مونوسدیم گلوتامات ها بر قشر جلویی داخلی مغز مهار می‌کند و همچنین از کاهش تعداد نورون های هرمی در هیپوکامپ جلوگیری می‌کند.

طبق تحقیقات، سیر سیاه هماهنگی فعالیت ماهیچه‌ها را بهبود می‌بخشد و باعث افزایش سلول های Purkinje در قشر مخچه موش می‌شود.

تأثیر سیر سیاه بر روی حفظ سیستم عصبی از التهاب و تأثیرات مثبت آن بر روی بیماری آلزایمر و بهبود اختلال شناختی یا ادراک اثبات شده است.

تجمع و رسوب آملویید باعث التهاب نورون ها و پاسخ دفاعی بدن به آسیب نورون ها و در نتیجه از بین رفتن نورون‌ها می‌شود. Nillert و همکارانش مدلی برای درمانِ از بین رفتن نورون ها با 1 μl از Aβ(1–42) در بطن چپ طراحی کردند؛ آنها سرانجام به این نتجه رسیدند که عصاره سیر سیاه تخمیر شده می تواند در بهبود حافظه کوتاه مدت و جلوگیری از فعال شدن میکروگیلیا و تولید IL1β مؤثر باشداتیل استات موجود در سیر سیاه از سلول های PC12 و ICR در برابر فراموشی و مسمومیت نورونی ناشی از Aβ(25–35)، محافظت می‌کند. قابل ذکر است که سیر سیاه و سیر مانده هر دو غنی از -S آلیل سیستین هستند که دارای اثر ضد التهابی، محافظت کننده عصبی و آنتی اکسیدانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *